Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Angry Birds – gra, którą musisz mieć 0,79 E

Angry Birds – gra, którą musisz mieć

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
  • Pomysł
  • Grywalność
  • Technika

Wszyscy słyszeli o Angry Birds, ptaszyska atakują nas z reklam T-Mobile’a, a hostessy rozdają maskotki. Czemu jednak ta gra jest taka wspaniała? Bo to zlepek pomysłów już dawno sprawdzonych w innych, znakomitych grach opartych na fizyce, tutaj po prostu podlany świetną grafiką i hipnotyczną muzyką.

W tej misji wystarczy jeden celny strzał. Ale w większości zadań trzeba się zdrowo nakombinować, żeby pokonać wszystkie świniaki!

O co chodzi? O to samo, co lata temu w antycznej grze „ustaw siłę strzału i kąt, i traf w przeciwnika”, z tym że tutaj strzelamy z procy kolorowymi ptaszyskami, a przeciwnik – zielone, okrągłe świnie – kryje się w prościutkich budowlach poddających się prawom fizyki. Naszym zadaniem jest więc tak strzelić, żeby ptak trafił w budowlę, a jej elementy mają uderzyć w świnie, tym samym je zabijając. Większe świnie wymagają mocniejszych uderzeń. Ot i cała filozofia – prawie.

Bo ptaszyska mają różne funkcje. Zwykłe czerwone jest zwykłe, niebieski ptak rozpada się na trzy mniejsze jak naciśniemy ekran, a żółty po puknięciu w szybkę zmienia trajektorię, gwałtownie przyspieszając. Są też (to z reklamy pamiętamy) ptaszyska wybuchowe czy też znoszące w locie jajka (pełnią zatem funkcję bombowców). Wszystko w kapitalnej, kreskówkowej grafice o niespotykanej płynności. Ważne – na iPadzie i iPhone’ie 4 można odsunąć dalej kamerę i ogarnąć cały ekran misji naraz. Na 3GS-ie trzeba przesuwać widok.

Poziomów są dziesiątki jeśli nie setki, jest pula poziomów premiowych, ale i plaga gier iPhone’owych się tutaj dostała – są też mikropłatności, na szczęście póki co jednorazowe. Otóż jeśli nie możemy przejść jakiegoś poziomu, wykupujemy sobie stały dostęp do Potężnego Orła (Mighty Eagle), który od razu kończy dla nas aktualną planszę. Trochę bez sensu, bo lepiej się pomęczyć parę (albo i paręnaście) razy, wymyślając, w co właściwie trafić i w jakiej kolejności, ale jak ktoś niecierpliwy – proszę bardzo.

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Jeden komentarz

  1. Tego szukałem:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena