Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Bejeweled 2, współczesne kółko i krzyżyk

Bejeweled 2, współczesne kółko i krzyżyk

Ocena Redakcji
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

Bejeweled 2 to jedna z najbardziej znanych gier na iPhone’ie, iPadzie, pececie, Facebooku i prawdopodobnie niektórych modelach lodówek. Genialna, szybka, wymagająca skupienia gra o przesuwaniu diamencików w taki sposób, żeby trzy leżały w jednym rzędzie.

My, klejnoty i tykający zegar. Warto planować kilka ruchów naprzód, żeby dostać premię za szybkość, a może nawet wybuchające klejnoty

Wersja na iPhone’a nieco ustępuje precyzją temu, co mamy na Facebooku czy choćby Xboxie 360 – ekran jest za mały, żeby wygodnie trafiać dokładnie w ten klejnocik, w który chcemy. Dlatego rekordów tutaj nie pobijemy – ale przynajmniej można się nieźle pobawić przez parę minut.

Gra ma charakter natychmiastowy – włączamy ją i od razu zaczynamy grać. Z góry planszy sypią się klejnociki, a naszym zadaniem jest zamienianie sąsiadujących ze sobą elementów na miejsca tak, aby tworzyć linie co najmniej trzech klejnotów. Brzmi na bardzo proste i takie też właśnie jest, chociaż w trybie „przejdź jak najwięcej poziomów i nie daj się zablokować” trochę irytuje dość duża losowość naszych działań.

Zdecydowanie najlepsza zabawa czeka w trybie Bejeweled Blitz, gdzie można się zalogować kontem z Facebooka i gdzie gra dba o to, żebyśmy zawsze mieli jakąś trójkę do ułożenia. Cel gry? Nazbieranie jak najwięcej punktów w czasie sześćdziesięciu sekund, przy wykorzystaniu trzech bonusów (wybieranych z grupki pięciu premii). Oczywiście mamy tu rywalizację z przyjaciółmi, a nawet tygodniowe sumaryczne wyniki.

Przed każdą rundą Blitza wybieramy, którymi premiami chcemy się wspierać. Płacimy za nie monetkami, oczywiście do kupienia za prawdziwe dolary...

Bejeweled 2 nie da się zaklasyfikować jako grę – to w zasadzie zjawisko. Jeśli ktoś Wam powie, że gra „w klejnociki”, to na pewno ma na myśli Bejeweled. Warto dodać, że gra została stworzona przez to same studio, które odpowiada za Plants vs Zombies.

KUP TERAZ

Bejeweled 2 + Blitz - PopCap Wersja na iPhona

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Jeden komentarz

  1. Jest też polska wersja Kółko i Krzyżyk na iPhone za darmo. Pobierz z App Store: http://apple.co/1Npr86b

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena