Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Jelly Defense – Polak potrafi! $ 0.99

Jelly Defense – Polak potrafi!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

Jeśli patriotyczne hasło „dobre bo polskie” kojarzyło się nam do tej pory – trochę wstydliwie –  jedynie z wódką i kiełbasą, czas dołożyć do tych tradycyjnych kategorii narodowej dumy jeszcze jedną: gry na iOS.

Jelly Defense ipad iphone ipod

Strumienie kolorowych żelków z uśmiechem idą na śmierć...

Infinite Dreams, polski developer i wydawca z Gliwic nie po raz pierwszy już pokazuje, że potrafi dostarczyć na naszą ulubioną platformę gry światowego kalibru. Na studio to zwróciłem uwagę już dwa miesiące temu, grając w znakomitą symulację wyścigów żaglówek Sailboat Championship PRO i ciekawy tego kto robi takie rzeczy zauważyłem końcówkę .pl w adresie mailowym producenta… Tym razem jednak będzie o żelkach a nie żaglówkach.

Jelly Defense to klasyczny „tower defense” czyli po naszemu „oblężeniówka”. Koncept znany i lubiany, prosty jak drut – bronimy się przed kolejnymi falami nadciągających przeciwników budując na ich drodze wieżyczki obronne. I właśnie jeśli miałbym zarzucić cokolwiek chłopakom z Infinite Dreams to sięgnięcie po oklepany pomysł – ale z drugiej strony, co w tym złego, skoro to jeden z najbardziej popularnych gatunków gier dotykowych, idealnie sprawdzający się na naszych iPhonach i iPadach? Poza tym, to co odróżnia dobrą grę od kiepskiej to wykonanie i grywalność, a tu stoi to na najwyższym poziomie.

Powiem wprost – gra jest jedną z najlepiej wyglądających produkcji jakie widziałem na moim tablecie, a trochę  już tego było. Grafika jest cukierkowo-bajkowa, utrzymana w żartobliwym, lekkim stylu kojarzącym się z produktami firmy Haribo. Mimo że w tle dominuje kolor biały i szary, w praktyce jest to idealny podkład pod kolorowe żelki, idące falami na zagładę. Dominują dwie rasy małych intruzów – niebieskie oraz czerwone i tym kluczem budujemy naszą obronę.

Jelly Defense iphone ipad ipod

Nawet menu gry to wesoły, gruby stworek, którym możemy obracać na wszystkie strony

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów wieżyczek, jednostki bardziej uniwersalne lub specjalistyczne. Kluczem do sukcesu jest ich odpowiednie rozstawienie wzdłuż dróżek którym podążają żelki oraz ich ulepszanie w miarę trwania rundy. Celem, do którego pchają się żelki są zielone kryształy, do przejścia kolejnego levelu wystarczy ocalić chociażby jeden z dziesięciu, jednak oczywistym wyzwaniem dla każdego szanującego się gracza jest wymaksowanie planszy czyli zachowanie całej dychy.

Jelly Defense iphone ipad ipod

Prawdziwy cel każdego levelu - 100% ocalonych diamentów i złoto w nagrodę

Gra oferuje znakomicie zbalansowaną krzywą trudności, pierwsze poziomy są dosyć proste, potem trzeba już mocniej kombinować ale rzucanie padem po ścianach ze złości Wam nie grozi. Fani „tower defensów” poczują się tutaj jak w domu, ci którzy nie przepadali za tym gatunkiem mają znakomitą szansę aby się jednak przekonać. Gra kusi wspaniałą oprawą graficzną, relaksuje zblazowanym soundtrackiem (polskie teksty w piosence!) i zdecydowanie wprowadza w dobry nastrój, jednocześnie delikatnie masując szare komórki.

 

jelly defense iphone ipad 004

Każdy poziom kończy się przejściem naprawdę dużej kupy żelu. Nie musimy dodawać że wyjątkowo odpornej na nasze lasery?

Nasza rekomendacja – kupować, nie czekać, dla chętnych Infinite Dreams ma promocyjną cenę premierową  0.99$ (gra pojawiła się w AppStore pod koniec września). Podobno nie trwać będzie wiecznie!

Jelly Defense - Infinite Dreams Inc. Wersja na iPhone’a i iPod Toucha

Jelly Defense - Infinite Dreams Inc. Wersja na iPada

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

4 komentarze

  1. Jasne jestem za znmaiami jak najbardziej, mam nawet swojego ulubieńca z nowszych działaczy DSP,mianowicie Cline przypadł mi do gustu, mam nadzieje że będzie się częściej wypowiadał.A co prawda to prawda, jakość wypowiedzi B.o.B.’a z pierwszych odcinkf3w, a teraz rf3żni się znacząco.Już nie wspomnę o odinie i Bladym ktf3rzy od kiedy słucham DSP (czyli od czasu let’s play pokemon ^^), ale nawet Pan Sowa zyskał niebywała lekkość wypowiedzi.Bizon zawsze był dobry w kwestii merytorycznej, ale teraz doszedł do tego ten flow i ja osobiście jestem bardzo zadowolony 🙂

  2. A propos wyższej skutzceności kuszy nad AK47, nie jest to wcale takie dziwne. Włf3kna kamizelki są tak skonstruowane że zatrzymują rotujące pociski ale ostre i nie rotujące elementy jak nf3ż czy bełt z kuszy mogą łatwo przejść przez kamizelkę wyposażoną w same włf3kna kevlarowe. Dlatego też trzeba oddać racje twf3rcom gier że pamiętają momentami o realizmie.

  3. What a joy to find sooneme else who thinks this way.

  4. Thanks for your post. I’d really like to write my opinion that the expense of car insurance varies widely from one plan to another, for the reason that there are so many different facets which bring about the overall cost. By way of example, the make and model of the motor vehicle will have a massive bearing on the price tag. A reliable older family auto will have a lower priced premium than the usual flashy fancy car.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena