Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Pinball HD, najlepszy z pinballi 0,79 E

Pinball HD, najlepszy z pinballi

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

W Pinball HD wykorzystujemy iPada lub iPhone’a w dość oczywistym celu – do grania w pinballa, w Polsce zwanego z niewiadomych przyczyn flipperem. Konkurencja na tym polu jest dość zaciekła, ale to właśnie ten Pinball (mogli się postarać o lepszy tytuł, prawda?) jest najlepszy.

W wersji podstawowej mamy do dyspozycji trzy różne stoły, każdy stosunkowo skomplikowany i zaprojektowany z głową – nie ma tutaj nudy, stale wiemy, co mamy robić. Bo na stołach do pinballa nie odbija się po prostu kuleczki, o nie. Na współczesnych pinballach robi się misje i pomnaża wynik, grając w określony sposób.

Najsłabszym stołem jest zdecydowanie Wild West, gdzie autor chyba nie miał pomysłu, co właściwie powinno się na nim robić, więc nudzi się bardzo szybko. Jest jednocześnie stosunkowo trudny, łatwo stracić kulkę na bocznych torach.

The Deep to ciekawy stół dla początkujących. Bardziej zaawansowanym zabraknie górnych łapek

Średniak to stół The Deep, najlepiej się również nadaje dla początkujących, bo jest stosunkowo prosty. Łatwo trafić kulką w wybór misji, jeszcze łatwiej ją wykonać, bo zapala się strzałka na stole pokazująca, gdzie powinniśmy trafić. Dobre wrażenie trochę psuje brak trzeciej, bocznej łapki, ale dzięki temu The Deep to najbardziej taktyczny i najmniej przypadkowy ze wszystkich stołów w Pinball HD.

Najfajniej grało mi się na Jungle Style, stole osadzonym w klimatach dżungli, małp, tamtamów i rozbitego samolotu badawczego. Dużo ciekawych miejsc, dużo zadań, jeszcze więcej zależności i bardzo dobrze umieszczone w połowie stołu łapki dodatkowe sprawiają, że to tutaj zostawiłem najwięcej straconych kulek.

Najlepszy stół w grze - wiele ramp, wiele możliwości, sporo misji i niebanalnych zadań. Mistrzowski.

Warto wspomnieć o sterowaniu – jest bardzo wygodne i sprowadza się do dotykania ekranu mniej więcej z lewej lub mniej więcej z prawej strony. Łapki reagują błyskawicznie, również na bardzo szybkie powtarzanie dotknięć. A frustracja z tracenia kolejnych kulek na torach bocznych jest łagodzona gdy odkrywamy, że machnięcie urządzeniem oddaje popchnięcie stołu do przodu. Warto to robić jak najczęściej, bo wszystkie stoły w Pinball HD są nadzwyczaj mało wrażliwe na tilta, więc można się wykaraskać z naprawdę bardzo trudnych sytuacji.

Grafika to pełen trójwymiar, dzięki czemu możliwe są efektowne ujęcia podczas prezentacji stołu czy wybicia kulki – podczas samej gry raczej bezużyteczne. Jeśli chodzi o wybór platformy, to zdecydowanie wygodniej gra się na iPadzie, który ma większy ekran. Miłośnikom pinballa polecamy ten tytuł, chociaż przydałoby się w nim drugie tyle stołów.

Wersja na iPhone’a

Wersja na iPada

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

4 komentarze

  1. a0majestic snow-capped mountains atthe end of the road seems to aywals waiting for you to buy !a0Teton mountainrange hidden between the hundreds of lakes, wildly scattered pearls which thefoot of the mountain lakes in seven different sizes are more familiar totravelers in Ditang foot of Jenny Lake Mountain exquisitely beautiful;anothera0Jenny Lake is located on the upper reaches of Lake Jackson is amagnificent open.a0These two lakes makes it easy for travelers to reach,driving through can enjoy.

  2. IPhone 4 HD version Pinball game Pinball HD 4 iPhone, thuogh is, but for HD and not pointed out that support iPad. The demand is higher, the game only support more than three generations and equipment. In a game, the free event has ended, so try version released, the satisfaction please buy.a0

  3. a0Camera tilt brings dioamsinnelity to the games offering a simulated 3D effect where the image changes depending upon how you tilt the iPhone. Camera tilt only works in landscape mode.? Stereoscopic imaging option (requires anaglyph eyeglasses). You can choose between red-cyan, green-magenta or yellow-blue lenses.

  4. I use Sony Vegas Pro 11 to edit all my videos and I soemmiets use my iPad 3 or Nokia N8 phone to record my videos. Usually I put ipad? 3 on a small computer desk I don’t use and put it where the monitor usually goes so that I have some space and than I put the iPhone 4 below it. This way I don’t have to hold the ipad or use anything for it .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena