Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Plants vs Zombies, genialny tower defense 2,39 E

Plants vs Zombies, genialny tower defense

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
  • Pomysł
  • Grywalność
  • Technika

Gra o roślinkach wojujących z zombiakami. Plants vs Zombies zawojowało najrozmaitsze platformy, zaczynając od peceta, ale to na iPadzie i iPhone’ie odniosły największy sukces. To gra dziwaczna, ale konsekwentna i szalenie wciągająca.

Słoneczniki generują słoneczka oczywiście. A zombiak ze słupkiem na głowie jest silniejszy od kolegów

Zasady? Uproszczony tower defense. Mamy pięć alejek, którymi z prawej strony wędrują w naszą stronę zombiaki. Do nas należy ustawianie kwiatków po stronie lewej. Niektóre z nich strzelają, inne dają niezbędne słoneczka, za pomocą których kupujemy następne kwiatki – wydawałoby się standard.

Moc tej gry leży jednak w nieprawdopodobnie szczegółowym doszlifowaniu wszystkich elementów związanych z samą rozgrywką. Zombiaki wychodzą dokładnie wtedy, kiedy powinny, my mamy tyle słoneczek, ile powinniśmy mieć, a jeden błąd wcale nie przekreśla całego planu i nie zmusza nas do rozgrywania całej planszy od nowa.

Szybko okazuje się, że twórcy dalecy są od schematyczności. Co kilka poziomów zmieniają się zasady: a to zaczynamy grać w nocy (więc musimy korzystać z roślin nocnych), a to bronimy przed zombiakami tylnego wejścia do domu (więc środek ogródka przecina basen). Po drodze odnajdujemy jeszcze całkiem sporo minigierek i zarabiamy kasę, wydawaną na roślinki o nowych funkcjonalnościach lub takie, które sobie po prostu hodujemy w spokojnej szklarni, gdzie żaden zombiak nas nie goni.

Przy takiej tematyce grafika jest oczywiście kreskówkowa i przy okazji znakomicie pomyślana – nie ma tu elementów strasznych ani odrzucających, a animacja jest przeurocza. Plants vs Zombies to jedna z najważniejszych gier na iPhone’a i iPada – nie wypada jej nie znać, bo to ideał.

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Jeden komentarz

  1. Thanks you very much this was very helpful for me, since i just got my Ipod Touch and I don’t know antyhing yet. I didn’t know that you can get a sample of the book , I downloaded IBooks but after I deleted cause I didn’t know you have to buy it after I watched this video I knew I had to re download It Thank you very much for this video please keep doing more some of us don’t really know how to use Apple or Mac and one of them is me again please keep doing the videos!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena