Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Radballs – nowy koncept gry logicznej 0,79 E

Radballs – nowy koncept gry logicznej

Ocena Redakcji
  • Pomysł
  • Grywalność
  • Technika

W zalewie gier logicznych łatwiej o słabego klona Bejeweled niż porządny pomysł z artystycznym wykonaniem i lekko zręcznościowym zacięciem. Radballs wyłamuje się daleko poza schemat, dając masę zabawy tak ludziom, którzy chcą się chwilę pobawić, jak i graczom potrzebującym wymaksować każdy poziom.

Kapitalny styl graficzny to główny atut gry. No i te skrecze!

Koncept gry jest połączeniem idei Lumines i może troszkę Bejeweled. Zadaniem gracza jest porządkowanie spadających z góry kulek w prostokąty. Taki prostokąt staje się jednym tworem i znika z planszy, gdy przejedzie przez niego pozioma krecha, poruszająca się po ekranie w rytm hipnotycznej muzyki. Co jakiś czas pojawiają się bonusy – a to trochę kulek wybuchnie, a to można niektóre pousuwać, a to zatrzymać krechę.

Krechę – i to jest w grze najlepsze – da się zatrzymać palcem i wyrzucić do góry (muzyka wtedy zamiera albo zaczyna się cofać). Gdy składa się jakąś dużą kombinację (do już ustawionych prostokątów można dokładać nowe kulki), to jest to podstawa rozgrywki. A jeśli po eksplozji prostokątów na planszy ustawią się nowe, liczą się podwójnie – więc trzeba myśleć mocno taktycznie.

Technicznie gra jest majstersztykiem – korzysta z Retiny, grafika jest ostra jak żyleta, animacje również. Najlepsza rzecz? Można podczepić swoją muzę i eliminować kulki do własnych rytmów. Zdecydowany faworyt na jedną z najlepszych gier do iGrania.

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena