Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Rayman 2 – nieudany powrót po latach 3,99 E

Rayman 2 – nieudany powrót po latach

Ocena Redakcji
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

Wiele (dokładnie dziesięć) lat temu Rayman elektryzował umysły młodszych i starszych graczy: wspaniała gra, kolorowa grafika, wesołe poczucie humoru i duża prędkość platformówkowej rozgrywki sprawiała, że w drugiego Raymana grali wszyscy.

Efekt wody kiedyś zaskakiwał jakością, dzisiaj tylko śmieszy - nawet na iPhone'ie

W 2010 roku firma Gameloft postanowiła projekt reaktywować i zaserwowała nam remake’a gry Rayman 2, którego kupiłem wyłącznie z sentymentu i przekonałem się, że to, co w mojej pamięci jawiło się jako gra idealna, w wersji komórkowej traci na tyle dużo, że nie ma sensu w to grać.

Sterowanie jest w porządku – klasyczna wirtualna gałka po lewej stronie plus dwa klawisze po prawej (odpowiednio – cios i skok), ale to mechanika gry zestarzała się najbardziej. Owszem, trójwymiarowa grafika wygląda w porządku, ale większość nowych iPhone’owych gier wygrywa pod tym względem z drugim Raymanem o kilka długości. Najciężej pogodzić się z brakiem prawej gałki, czyli niemożnością operowania kamerą, co sprawia, iż zagadki polegające na skakaniu i doleceniu gdzieś (a Rayman potrafi robić śmigło z uszu) stają się frustrująco trudne.

Skakanie i walka z przeciwnikami sprawiają sporą frajdę, ale gra jest zbyt żmudna, żeby się o tym przekonać

Gra pochodzi ze starej szkoły, dlatego też nie ma tu żadnych wyraźnych samouczków ani jednoznacznie wyznaczonej ścieżki. Błąkamy się więc po wąwozach wypełnionych wodą i zdecydowanie przechodzi nam ochota na retro. Szkoda czasu na tego Raymana, czekamy na nową edycję komórkową, która miejmy nadzieję wyjdzie przy okazji premiery konsolowego Rayman Origins.

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Jeden komentarz

  1. Rayman wcale nie jest nudny! a origins to gówno z upośledzonymi postaciami!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena