Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Przegląd tygodnia (17-23 października 2011)

Przegląd tygodnia (17-23 października 2011)

Ponieważ gramy dużo (a Wy pewnie trochę mniej), uznaliśmy, że przyda się raz w tygodniu podsumować, czym się zajmowaliśmy przez ostatnie siedem dni. Oczywiście w sensie tytułów rozrywkowych na iPhone’a i iPada. Nie traktujcie tego jako listy nowości – często sięgamy po starsze tytuły; zamiast koncentrować się na tym, co nowe, staramy się wybierać to, co dobre. Czasami się mylimy, oczywiście.

W tym tygodniu graliśmy zatem w:

Dead Space – jedna z najpiękniejszych gier na sprzęt Apple’a, kompletna i kapitalna. Niewiele ustępuje swoim odpowiednikom z dużych konsol i z peceta.
Ocena: 4/5
Cena: 2,99 euro
Kup: iPhone, iPad

Czytaj dalej ...
Wywiad ze studiem Infinite Dreams

Wywiad ze studiem Infinite Dreams

Ocena Czytelników

Na studio Inifinite Dreams zwróciliśmy uwagę przez .pl w adresie strony developera w znakomitej grze Sailboat Championship PRO. Parę miesięcy później zagraliśmy w jeszcze lepsze Jelly Defense, które święci triumfy w ostatnich tygodniach w AppStorze i otrzymuje znakomite recenzje na portalach zachodnich. Postanowiliśmy skontaktować się z iDreams i poznać lepiej chłopaków i ich produkcje.

studio infinite dreams wywiad

Kiedy i w jakich okolicznościach powstało studio Infinite Dreams?

Studio Infinite Dreams powstało jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W tych prehistorycznych czasach, jeszcze jako uczniowie a później studenci, tworzyliśmy gry na Amigę i PC. Gry te zostały wydane na naszym rynku lokalnym. Może ktoś jeszcze pamięta takie tytuły jak: Lazarus, Desert Wolf czy Alien Target?

Profesjonalnym tworzeniem gier zajęliśmy się w roku 2001, kiedy to rozpoczęliśmy pracę nad K-Rally dla konsoli Gameboy Advance. W latach późniejszych zaczęliśmy tworzyć gry na smartphony – przez wiele lat naszym głównym targetem był Symbian, teraz jest to iOS i Android.

Czytaj dalej ...
Fruits Collector, dla naprawdę prędkich 0,79 E

Fruits Collector, dla naprawdę prędkich

Ocena Redakcji
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Oto kolejna polska gra, tym razem przedpremierowo u nas – Fruits Collector na iPada. Na pierwszy rzut oka przypomina Fruit Ninja, ale po bliższym zapoznaniu okazuje się być czymś innym. Czymś kompletnie innym.

Fruits Collector to bowiem gra zwiększająca refleks i to jest jej główna zaleta. Pod pozorem zbierania czy raczej przekrawania owoców kryje się bowiem tytuł, w którym sam Chuck Norris po kilku przegranych z rzędu rundach wyjechałby w iPada z półobrotu.

Czytaj dalej ...
Żagle na maszt! 3,99 E

Żagle na maszt!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Lubisz żeglować? Brakuje ci po sezonie wiatru we włosach i steru w dłoni? Jest recepta – Sailboat Championship PRO, znakomity symulator regat żaglówek.

W przeciwieństwie do wielu uproszczonych wyścigówek umieszczonych na wodzie, tutaj najważniejszą umiejętnością jest odpowiednie ustawienie się do wiatru, czyli po prostu żeglowanie. Każdy kto zna teorię z praktyki, poczuje się jak ryba w wodzie. Kierunek wiatru możemy określić po widocznych grzbietach fal, do dyspozycji mamy koło sterowe, którym – podobnie jak w rzeczywistości – musimy wykonywać obroty w jedną lub drugą stronę.

Czytaj dalej ...
Anomaly: Warzone Earth, polska strategia 0,79 E

Anomaly: Warzone Earth, polska strategia

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Anomaly: Warzone Earth najpierw pojawiło się na pecetach w formie cyfrowej, ale to na iPhone’ach i iPadach cieszy się obecnie największą estymą – CNet umieścił go nawet na liście najlepszych gier na iPada

Czym jest ta gra? To futurystyczny, odwrócony tower defense, w którym nie zajmujemy się stawianiem działek i obserwowaniem, jak robią miazgę z drepczących przeciwników, tylko sami drepczemy. Przed misją ustalamy, którędy nasz konwój ma się poruszać, możemy go też zwiększać o kolejne pojazdy, a te które już w nim są – ulepszać.

Czytaj dalej ...
Jelly Defense – Polak potrafi! $ 0.99

Jelly Defense – Polak potrafi!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Jeśli patriotyczne hasło „dobre bo polskie” kojarzyło się nam do tej pory – trochę wstydliwie –  jedynie z wódką i kiełbasą, czas dołożyć do tych tradycyjnych kategorii narodowej dumy jeszcze jedną: gry na iOS.

Jelly Defense ipad iphone ipod

Strumienie kolorowych żelków z uśmiechem idą na śmierć...

Infinite Dreams, polski developer i wydawca z Gliwic nie po raz pierwszy już pokazuje, że potrafi dostarczyć na naszą ulubioną platformę gry światowego kalibru. Na studio to zwróciłem uwagę już dwa miesiące temu, grając w znakomitą symulację wyścigów żaglówek Sailboat Championship PRO i ciekawy tego kto robi takie rzeczy zauważyłem końcówkę .pl w adresie mailowym producenta… Tym razem jednak będzie o żelkach a nie żaglówkach.

Czytaj dalej ...