Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Przegląd tygodnia (24-30 października 2011)

Przegląd tygodnia (24-30 października 2011)

Nadszedł poniedziałek, a więc czas na podsumowanie kolejnego tygodnia na naszym blogu. Tym razem – podobnie jak i poprzednim, na co się nie umawialiśmy, przysięgam – opisaliśmy osiem gier. Oto krótkie notki, tym razem dodaliśmy trzystopniową rekomendację (koniecznie kupić/można kupić/nie kupować).

Czytaj dalej ...
Driver, wielki zawód 1,59 euro

Driver, wielki zawód

Ocena Redakcji
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Aktualny, konsolowy Driver to bardzo dobra, współczesna gra konsolowa. Podtytuł San Francisco sugeruje, gdzie gra się toczy – w mieście rozsławionym przez Hollywood pod kątem stromych ulic i pościgów samochodowych, mieście, które grało główną rolę w prehistorycznej grze Driver, w pewnych kręgach kultowej.

I to do tych kręgów adresowany jest Driver od Gameloftu. Bo na iPhone’ie i iPadzie Driver nie jest tym Driverem, którego szukałem, czyli adaptacją obecnego hitu. Driver na iSprzęt to niestety tylko remake tego starego – przy okazji obnażający, jak wiele zmieniło się w mechanice gier przez ostatnie dziesięć lat.

Czytaj dalej ...
Reckless Getaway, szybko, szybciej! 0,79 E

Reckless Getaway, szybko, szybciej!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Reckless Getaway to gra tak bezbrzeżnie głupia i bez sensu, że aż nie wypada w nią nie zagrać. Kierujemy żółtą furą na miękkim zawieszeniu, próbując dojechać do mety – ale przy okazji narobić jak największych strat w samochodach, głównie policyjnych. Nonsens? Kompletny! Jak się w to gra? Szybko!

Czytaj dalej ...
Gra za darmo: Doodle Truck (tylko dzisiaj)

Gra za darmo: Doodle Truck (tylko dzisiaj)

Przesympatyczna gra Doodle Truck, którą zdaniem producenta przez rok od premiery ściągnęło ponad trzy i pół miliona ludzi, jest dzisiaj za darmo. Klikajcie w ten oto link i pobierajcie, póki nie zmienili zdania!

Czytaj dalej ...
Burnout Crash zapowiedziany na iOS WIEŚCI

Burnout Crash zapowiedziany na iOS

Firma Electronic Arts, po umiarkowanie ciepłym przyjęciu Burnout Crash przez recenzentów (co można gładko sprawdzić na Metacritic.com), wreszcie uznała, że idealną platformą dla małych, fajnych gierek na minutkę czy dwie, jest iPhone albo iPad.

Czytaj dalej ...
Grand Theft Auto: Chinatown Wars, najlepsza wersja 7,99 E

Grand Theft Auto: Chinatown Wars, najlepsza wersja

Ocena Redakcji
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Seria GTA od lat atakuje pecety i duże konsole, czasami skręcając w stronę bardziej mobilnych urządzeń. Grand Theft Auto: Chinatown Wars to adaptacja gry, która źle sprzedała się na Nintendo DS, ale którą warto sprawdzić, bo to kawał wielkiego tytułu – tak pod względem rozmiaru, jak i możliwości.

Wcielamy się w młodego Azjatę, który przybywa do Liberty City, przewożąc rytualny miecz dla pewnego ważnego mafiozy. Miecz wpada w niepowołane ręce, a my zaczynamy biegać od zleceniodawcy do zleceniodawcy, wypełniając najrozmaitsze misje. Warto pamiętać, że gra jest absolutnie amoralna, brutalna i nadaje się tylko dla dorosłych – choćby dlatego, że da się tu… handlować narkotykami.

Czytaj dalej ...
Żagle na maszt! 3,99 E

Żagle na maszt!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Lubisz żeglować? Brakuje ci po sezonie wiatru we włosach i steru w dłoni? Jest recepta – Sailboat Championship PRO, znakomity symulator regat żaglówek.

W przeciwieństwie do wielu uproszczonych wyścigówek umieszczonych na wodzie, tutaj najważniejszą umiejętnością jest odpowiednie ustawienie się do wiatru, czyli po prostu żeglowanie. Każdy kto zna teorię z praktyki, poczuje się jak ryba w wodzie. Kierunek wiatru możemy określić po widocznych grzbietach fal, do dyspozycji mamy koło sterowe, którym – podobnie jak w rzeczywistości – musimy wykonywać obroty w jedną lub drugą stronę.

Czytaj dalej ...
Death Rally, udana wariacja na temat klasyka 0,79 E

Death Rally, udana wariacja na temat klasyka

Ocena Redakcji
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Niekiedy twórcy zamiast robić prosty remake, starają się zaproponować coś innego, lepiej dostosowanego do dotykowego ekranu iPhone’a i iPada. Do takich gier należy Death Rally, oparte na pecetowym hicie sprzed lat. Tak za dawną, jak i za obecną wersją stoi studio Remedy (czyli ludzie od Alana Wake’a z Xboxa 360 czy Maxa Payne’a) i widać, że goście mają dobrą rękę do fajnych gier.

Zbieranie po drodze sprzętów to niezły pomysł - zachęca do powtórek nawet tych samych wyścigów, dzięki czemu nie czujemy poirytowania po kolejnej przegranej

Death Rally zawieszone jest bowiem okrakiem pomiędzy emocjonującymi (i bardzo szybkimi) wyścigami oraz dynamiczną strzelaniną, w której zamiast kogoś wyprzedzić, lepiej jest trafić go rakietą. Za zwycięstwa i rozbijane auta (cudze, nie nasze) zarabiamy gotówkę, następnie wydawaną na ulepszanie naszych aktualnych samochodów oraz używanych giwer, których oczywiście nie da się w trasę zabrać wszystkich – trzeba wybrać przed wyścigiem, z czego będziemy grzać.

Czytaj dalej ...
Draw Race 2 – taktyczne wyścigi 0,79 E

Draw Race 2 – taktyczne wyścigi

Ocena Redakcji
 • Pomysł
 • Grywalność
 • Technika

Draw Race 2 to świeże i kreatywne podejście do gatunku wyścigówek. Nie kierujemy tutaj autem w trakcie wyścigu ale … przed jego rozpoczęciem. Po prostu rysujemy palcem na ekranie tor jazdy po krótkim okrążeniu lub dwóch i patrzymy jak wykona je nasz samochód na tle innych przeciwników, sterowanych przez komputer.

Zanim wystartujemy, rysujemy trasę palcem po torze.

Należy zwrócić uwagę na dobranie optymalnej trasy a przede wszystkim na tempo jej malowania. Szybkie ruchy paluchem w zakrętach to duża prędkość czyli w rezultacie poślig i wypadnięcie w barierki. Dlatego już po przejściu paru pierwszych wyścigów trzeba naprawdę skupić się na hamowaniu przed nawrotami, zwalnianiu w łukach i przyspieszaniu na prostych.

Czytaj dalej ...