Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Reckless Getaway, szybko, szybciej! 0,79 E

Reckless Getaway, szybko, szybciej!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
 • Pomysł
 • Technika
 • Grywalność

Reckless Getaway to gra tak bezbrzeżnie głupia i bez sensu, że aż nie wypada w nią nie zagrać. Kierujemy żółtą furą na miękkim zawieszeniu, próbując dojechać do mety – ale przy okazji narobić jak największych strat w samochodach, głównie policyjnych. Nonsens? Kompletny! Jak się w to gra? Szybko!

Sterowanie w Reckless Getaway należy do absolutnie banalnych. Żadnego pedału gazu i hamulca, żadnego wymyślnego wpadania w poślizg – mamy tylko strzałkę w prawo i strzałkę w lewo, a od czasu do czasu odpalamy jakiegoś specjala zebranego po drodze. I to wszystko wystarcza, żeby się dobrze bawić! (chociaż jak pokazuje Jetpack Joyride, czasami wystarcza jeden guzik do dobrej zabawy zamiast trzech).

Jedna monetka - 500 punktów. Jeden zniszczony samochód policyjny - 700 punktów. Co tu robić, co tu robić, a jeszcze wiadukt się kończy...

Autko pędzi po drodze samo z siebie i im dłużej nie mamy żadnych stłuczek czy wypadków, tym mknie szybciej. Na żądanie możemy gnać ile sił w kołach dopiero wtedy, gdy zbierzemy dopałkę – wtedy przez moment frunie za nami pióropusz ognia, a policja zostaje daleko z tyłu.

Właśnie – policja. Skoro mamy Reckless Getaway, czyli brawurową ucieczkę, to przed czymś musimy uciekać. Gliniarze czają się wszędzie: wyjeżdżają z przodu, z tyłu i z pobocza i zwykle giną w kuli ognia, gdy uda nam się już ich gdzieś zepchnąć. Bo na spychaniu właśnie polega ta gra – proste dojechanie do mety raczej nie da nam gwiazdek wymaganych do odblokowywania kolejnych poziomów.

Gwiazdki zdobywa się za najbardziej widowiskowe akcje – skakanie, jechanie pod prąd, ale przede wszystkim… rozwalanie innych uczestników ruchu. Spychamy więc w przepaść samochody rodzinne, doprowadzamy do kolizji policji z cysterną i robimy wszystko, żeby tylko nie wypakować czołówki, bo wtedy tracimy jedną z potencjalnych gwiazdek.

Power-upy zbierane na trasie przydają się właśnie w celach gwiazdkowych. Zdecydowany mój faworyt generuje falę uderzeniową, rozrzucającą samochody po całej okolicy – da się dzięki temu zdobyć parę tysięcy punktów jedną zaledwie akcją.

Zabawa za kierownicą zielonej ciężarówki jest jeszcze lepsza - można narobić trzykrotnie większych szkód!

Grafika pozornie wygląda na dwuwymiarową, ale przy pierwszej kraksie widać, że to pełen trójwymiar – auta wylatują w górę i koziołkują w eksplozjach ognia i blachy.

Trasy są urozmaicone i nieprawdopodobnie podziurawione. Tu i ówdzie stoją rampy, z których ruch uliczny grzecznie się wybija ponad dziurami ziejącymi w wiaduktach – przydałoby się coś takiego na gierkówce. Poza tym jednak droga służy przede wszystkim jako narzędzie niszczenia – brak barierki na wiadukcie to doskonała okazja do rozwalenia paru samochodów.

Jeśli komuś jednak przykrzy się jazda zwykłym samochodem, ma tutaj też drugi, jeszcze lepszy tryb: tym razem pędzimy potężną (i niesamowicie zwrotną) ciężarówką, rozwalając trzy razy więcej aut niż zwykle. Cudowne na odstresowanie po pracy.

Reckless Getaway to gra typu instant. Błyskawiczna, natychmiastowa, szybka, przystępna i bez sensu. Taka, jakie tygrysy stojące w beznadziejnych korkach lubią najbardziej. Owszem, nie ma tu głębi. Ale włączenie tej gry na 30 sekund daje sporą frajdę.

UWAGA! Aktualnie (27 października 2011) gra jest za darmo! Bierzcie póki gorąca!

Wersja na iPhone

Wersja na iPada

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

9 komentarzy

 1. Przez tego bloga zdecydowanie za dużo wydaję w appstorze więc miłe info o darmówkach 🙂 no i obecnie jeszcze halloweenowa promocja w 2kgame więc Piraci i Cywilizacja się ściągają

 2. To jeszcze nie cała halloweenowa promocja, nie chcę Cię martwić 🙂 Dziś wieczorem wrzucę podsumowanie.

  • KuleczkaCzec59bc487. Urodzic582am dwoje dzieci i weciej juc5bc nie planujc499. Moc5bce to zabrzmi c5bale, ale mam 2 partnerc3b3w. Dla jednego z nich nie jestem jedyna. Myc59blac582am o spiralce i nie wiem, czy sic499 zdecydowac487. Bojc499 sic499 zakac5bcec584. Co mi radzicie?

  • Zamieszczone przez Good day!This was a really mrloeavus website!I come from roma, I was fortunate to search your website in wordpressAlso I get a lot in your subject really thank your very much i will come every day

 3. Fajna gierka na szybko.

 4. Rakken, pocisk z AK47 pdezjrzie przez każdą materiałową (wspomniane przez ciebie włf3kna, a właściwie ich specjalny splot [wymyślony przez Polaka, nota bene]) kamizelkę kuloodporną, do tego zostawi ładną dziurę za sobą i wyrwie kawał muru po drugiej stronie ulicy. Jeśli kamizelka miała by zatrzymać taki jebitny pocisk karabinowy musiałaby posiadać solidną płytę balistyczną, a ta zatrzymałaby rf3wnież bełt z kuszy lepiej lub gorzej. W Uncharted 2 kusza to jest broń instant-death, fire and forget, nawet strzelając w nogę, dlatego mnie to zmierziło.

 5. Zamieszczone przez hi!This was a really fuualobs blog!I come from milan, I was fortunate to discover your subject in wordpressAlso I learn much in your topic really thank your very much i will come every day

 6. Ic59bkaWitam,Wc582ac59bnie dzis mam miec487 zac582oc5bcona wkc582adkc499 mam 7 miesic499cznego synka ( i 8 letnic485 cc3b3rcic499). Niech ktoc59b mi powie na czym polega ten zaeibg i czy to boli. Nie ukrywam c5bce troche sie bojc499.

 7. I really aperpciate free, succinct, reliable data like this.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena