Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Roll in the Hole – nieudane toczenie 0,79 E

Roll in the Hole – nieudane toczenie

Ocena Redakcji
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

Roll in the Hole poza tytułem stanowiącym podsumowanie rozgrywki, co jest obecnie modne na AppStore (wiecie, Cut the Rope lub Where’s my water), nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym szczególnym. A uważniejsze przyjrzenie się temu produktowi obnaża liczne wady.

Jakby komuś było za łatwo, to potem trzeba się jeszcze spieszyć.

Roll in the Hole powstało najprawdopodobniej na skutek oglądania programu o pandach na Discovery czy Animal Planet – sam go ostatnio oglądałem. W programie tym pandy (misie) w ramach zabawy turlają się z góry na dół, a potem włażą z powrotem do góry i znowu się turlają. Dlatego też zamiast zrobić grę o turlającej się kulce, zrobiono grę o turlającej się kulce z przyczepioną głową pandy. Na tym misiowe koneksje się kończą.

Naszym celem jest dotoczenie pandy do wyjścia, które jest dziurą (Roll in the Hole w końcu). Robimy to poprzez dotykanie prawej lub lewej strony ekranu, nadając pandzie ruch wirowy – i to właśnie ten ruch wirowy jest najdziwniejszym konceptem, do którego długo trzeba się przyzwyczajać.

Panda bowiem toczy się tylko wtedy, gdy ma kontakt z podłożem. Jeśli wybije się dajmy na to na jakiejś odskoczni, a my ją w powietrzu rozkręcimy, po zetknięciu z ziemią odbije się pod bardzo ostrym kątem w tym kierunku, w którym wiruje. Niestety rozkręcanie stworka odbywa się zbyt wolno, przez co etapy, na których trzeba się od czegoś odbijać, są istnym koszmarem.

Uspokajająca grafika nie pomaga - przy tej grze można się wkurzyć!

Niestety nie lepiej jest na etapach „zwykłych”, czyli bez odskoczni. Zbytnie rozpędzenie pandy jest nienaprawialnym błędem – miś spada poza planszę i musimy zaczynać od nowa. Precyzja jest wymagana co do ułamka sekundy i niestety dochodzimy do niej metodą prób i błędów, a nie wyczucia tego, jak tym cholernym misiem sterować. Gra bardzo szybko robi się bardzo frustrująca, zwłaszcza jeśli chcemy pozbierać lody, pełniące tutaj zwyczajową funkcję gwiazdek zbieranych w Cut the Rope.

Roll in the Hole to produkcja nieudana, a słabo reagujące sterowanie przy jednoczesnym wymaganiu zegarmistrzowskiej precyzji skreśla ją z listy zakupów.

Wersja na iPhone

Wersja na iPada

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena