Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Sprinkle – pokaz możliwości fizycznych 1,59 E

Sprinkle – pokaz możliwości fizycznych

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

Sprinkle (z przydługim podtytułem Water splashing fire fighting fun! sugerującym pozycjonowanie pod Google’a) to kolejna z testowanych przeze mnie mikrogier w dobrej cenie. Ta akurat kosztuje dwa razy więcej niż hity w tej kategorii typu Where’s my water. Sprawdzam, czy jest warta tej różnicy w cenie.

W Sprinkle naszym zadaniem jest ugaszenie pożaru. Podjeżdża… coś, co wygląda jak wóz strażacki i z tego cosia można sikać wodą za pomocą dużego czerwonego guzika. W nasze ręce oddane zostaje również sterowanie wysokością, z której polewa sikawka oraz kątem jej wychylenia. Sporo jak na mikrogierkę, co sugeruje przekombinowaną mechanikę. I sugeruje słusznie.

Pożary wybuchają w predefiniowanych miejscach, a żebyśmy nie mieli zbyt nudno, na planszę trafiają też płonące kule, rozsiewające ogień. Gaszenie zatem szybko – niestety zbyt szybko – staje się nie grą logiczną, a wyuczoną sekwencją czynności, zwłaszcza że gra cierpi na zły (tak zwany) pacing, czyli tempo rozpędzania się.

Ta fontanna to w całości efekt działania engine'u fizycznego - co więcej, za każdym razem woda zachowuje się inaczej. Pierwiastek losowości dość spory!

Poziomy bowiem już po parunastu zaliczonych na pięć kropelek zadaniach (liczba kropelek zależy od ilości zużytej wody – im mniej tym lepiej) stają się absurdalnie trudne. A to trzeba poprzepychać wodą jakieś skrzynki, a to gasić pożary w określonej kolejności, a to histerycznie się spieszyć, żeby ogień się nie rozprzestrzenił, a to wreszcie sikać wodą w krótkich strzałach, bo tylko wtedy ciecz dociera tam, gdzie powinna. Jest naprawdę bardzo ciężko i od pewnego, zbyt wcześnie nadchodzącego momentu samo przejście poziomu z oceną 1/5 staje się sporym sukcesem.

Wielka szkoda, bo gra wygląda absolutnie fenomenalnie. To nie jest prosta cartoonowa grafika jak w co drugiej gierce na szybko, to dzieło sztuki renderingu i to zrobione ze smakiem, a nie po niemiecku (mimo że autorzy są Niemcami). Największe wrażenie robi jednak woda, która zachowuje się tak jak prawdziwa – nie wyobrażam sobie wierniejszej symulacji płynu.

Rozpędzenie wody w taki sposób, żeby przykleiła się do sufitu i zgasiła płomyczek w tej jaskini po prawej stronie jest sporym wyzwaniem

Najważniejsze i najlepsze jest to, jak woda reaguje sama ze sobą – w Sprinkle da się zrobić wielką falę, da się spiętrzyć na chwilę wodę, da się ją przelać przez barierę, tutaj w zasadzie da się zrobić wszystko. Jedyne co działa słabo, to kołowrotki (czy raczej młyńskie koła) – zachowują się, jakby ważyły tysiące kilogramów, bardzo trudno je rozpędzić i bardzo szybko się same zatrzymują.

Wielka szkoda tego potencjału, jaki miał w sobie Sprinkle. Zamiast robić wyścigi „kto zrobi bardziej niemożliwy do ukończenia poziom” trzeba było popracować nad tym, żeby gra nie frustrowała. Nie udało się – ale jeśli ktoś lubi poważne wyzwania w mikrogierkach, to spokojnie może się ze Sprinkle zmierzyć.

Wersja na iPhone

Wersja na iPada

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

6 komentarzy

  1. Muszę zagrac 🙂

    • oczywiscie ja tez :):):) sprawdź jeszcze Sleepwalker time to wake up jest gites

  2. I am hosting a baby sowher for my daughter and daughter in law. They are having a second baby. Sprinkle sowher. Would like to have an invitation where the sibling announces the invite (they are both having opposite sex). My daughter wants books, dvd’s for her little girl. My daughter in law needs more things for her boy. I need help in designing two separate invitations. Some people will receive both invites.

  3. LOL ma9adeg! tawni 7a6a post 3an il song (akeed tawek 5als min il mosalsal ba3ad), ga3ed agool its the best this year 7ag msasloalat ramadan ;p ma3ana mafrooth ilmesba7 eghaneha

  4. In my own point of view I believe that when Hollywood made Titanic they creaetd the movie based on real life story and that what made the film popular. But now by making Titanic 2 it’s going to look pointless because there wasn’t another Titanic ship? I agree with you it’s pointless and stupid, but I’m still going to watch the movie.

  5. Infatmorion is power and now I’m a !@#$ing dictator.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena