Moje ulubione gry na iPada i iPhone'a

Żagle na maszt! 3,99 E

Żagle na maszt!

Ocena Redakcji
Ocena Czytelników
  • Pomysł
  • Technika
  • Grywalność

Lubisz żeglować? Brakuje ci po sezonie wiatru we włosach i steru w dłoni? Jest recepta – Sailboat Championship PRO, znakomity symulator regat żaglówek.

W przeciwieństwie do wielu uproszczonych wyścigówek umieszczonych na wodzie, tutaj najważniejszą umiejętnością jest odpowiednie ustawienie się do wiatru, czyli po prostu żeglowanie. Każdy kto zna teorię z praktyki, poczuje się jak ryba w wodzie. Kierunek wiatru możemy określić po widocznych grzbietach fal, do dyspozycji mamy koło sterowe, którym – podobnie jak w rzeczywistości – musimy wykonywać obroty w jedną lub drugą stronę.

Z reguły ścigamy się ze swoim najlepszym czasem, widocznym jako "duch"

Gra daje nam możliwość zatrudnienia skippera , który za nas wybierał będzie żagle (naciągał ich powierzchnie aby uzyskać większą siłę nośną) i tę opcję sugeruję ustawić sobie na początek. Bardziej zaawansowani żeglarze mogą robić to oczywiście sami, ale gra – moim zdaniem – staje się wówczas sporym wyzwaniem.

Tak długo jak płyniemy z wiatrem, cała sprawa jest dosyć prosta, komplikacje zaczynają się naturalnie kiedy musimy płynąć pod wiatr, czyli mówiąc fachowo – halsować. Żeglujemy wówczas zakosami, bo jak chyba nawet każdy szczur lądowy wie, prosto pod wiatr płynąć się nie da.

Przeciwnicy narzucają dobre tempo, chociaż czasami potrafią się głupio zablokować przy nawrotach

Gra oferuje kilka trybów rywalizacji – regaty na czas, wyścigi z innymi żaglówkami, ratowanie rozbitków a nawet jako bonus – przelot nad akwenem awionetką.

Podobnie jak w wyścigówkach samochodowych, w miarę wygrywania poszczególnych zawodów wzrasta nasze doświadczenie, które przekuć możemy na lepsze parametry naszej łódki. Oczywiście z czasem otrzymujemy dostęp do lepszych, bardziej zwrotnych łajb, przez co w naszym zasięgu znajdą się złote medale w poszczególnych konkurencjach.

Za każdy dobry wyścig zdobywamy punkty XP, które zamieniamy na lepsze parametry łajby i żeglarza

Sailboat Championship PRO stworzone zostało przez polskie studio Infinite Dreams, autorów znakomitego tower-defensa Jelly Defense, o którym pisaliśmy u nas parę dni temu.

Nie ukrywam, że tematyka i dosyć wysoki poziom trudności może nie adresować tej gry do każdego posiadacza iPhona czy iPada, ale niezależnie od tego czy żeglujesz w rzeczywistości czy nie, warto po nią sięgnąć, ze względu na światowej klasy jakość wykonania i spore, wciągające na długo wyzwanie, jakim jest zdobycie wszystkich złotych medali w każdych regatach.

Stopy wody pod padem!

 

Każda łódka ma swoją charakterystykę, którą z czasem możemy poprawić

Sailboat Championship PRO HD - Infinite Dreams Inc. Wersja iPad

Sailboat Championship PRO - Infinite Dreams Inc. Wersja iPhone

Copyright (c) iGranie.com 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone

Jeden komentarz

  1. Czekam na nowego Maksa tak chrolenie mocno, bo wierzę, że podobnie jak Deus Ex HR ktf3remu się to udało, jest w stanie pokazać nową odświeżoną wersję klasyki gier ktf3rych dzisiaj już się nie robi. Liczę na mroczne klimat, mocne, brutalne sceny, fajną fabułę a w dalszej kolejności na miodne strzelanie. Czekam rf3wnież dlatego, że jedynka i dwf3jka to jedne z moich ulubionych gier, właśnie dlatego, że są dynamicznymi strzelankami tpp, z fajną fabułą, klimatem i designem.Crysisa jedynkę uważam za dosyć fajną a na pewno lepszą niż C2 grę. Grało mi się bardzo przyjemnie, nigdy nie narzekałem tak większość ludzi że to tylko grafika i nic więcej.Dead Islanda może wkrf3tce sobie sprawdzę ale na razie szkoda czasu/kasy. Teraz się zasadziłem na Drivera i czekam na premierę pc.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoja ocena